jak-uszyc-sukienke


Dziś jeszcze jeden post dotyczący  "Super T-shirta" Agnieszki Tylak. Książka rozeszła się z prędkością światła! Teraz tylko czytać i szyć. Już obmyślam kolejne projekty na jej podstawie. 
Jak już pisałam wcześniej, na potrzeby książki uszyłam dwa modele T-Shirta: damski i męski, ale nie byłabym sobą, gdybym nie wymyśliła czegoś dodatkowego. Z mojej wersji koszulki damskiej powstała również sukienka. Prosta w przygotowaniu. Dla zapracowanych przed Świętami idealna do uszycia. Wystarczy tylko jakaś dzianina z połyskiem i efekt będzie murowany. 

Metamorfoza T-Shirta


Aby uszyć sukienkę,  trzeba najpierw przygotować sobie T-Shirt. Model mojego T-Shirta znajdziecie na 159 stornie książki, a opis do jego konstrukcji na stronie 153. Zobacz teraz jak zmodelowałam formę koszulki, aby otrzymać z niego sukienkę. 

jak-zrobic-wykroj-sukienki

Pracy nie było wiele. Po pierwsze przedłużyłam formę do zaplanowanej przeze mnie długości i delikatnie poszerzyłam ją na boku od linii bioder. To było na prawdę bardzo delikatne poszerzenie ok 3 cm na linii dołu każdego boku). Przy poszerzaniu form pamiętaj o tym, żeby przód i tył poszerzyć o dokładnie o taką sama wartość, np tak jak u mnie po trzy centymetry. 
Drugi krok to dopasowanie sukienki na linii talii. Mam talię i lubię ją pokazywać więc zrobiłam sobie wcięcie. Przyznam, że wyrysowałam to na tzw. oko. Jeśli nie czujesz się pewnie, to takie wcięcie możesz zrobić na próbnym odszyciu. Skrój sukienkę na prosto i dopiero na swoje sylwetce upnij ją na linii talii i zaznacz o ile potrzebujesz ją sobie dopasować w tym miejscu.  
Jak już wszystko leży to zostaje Ci już tylko skrojenie sukienki i zszycie jej. Pracy jest tyle, co na jeden wieczór, a przy odpowiednim materiale można błysnąć nie tylko przy wigilijnym stole.

sukienka-na-sylwestra-czarna

sukienka-z-dekoltem-na-plecach

szycie-sukienek-wroclaw

2 komentarze:

  1. Świetna, rozumiem, że sesja była robiona w ciepłe dni?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :) Sesja robiona w sierpniu. Dziś bym się tak nie poświęciła ;)

      Usuń