katana-jeansowa-jak-nosic

Zaplanowałam w tym roku uszycie sobie katany jeans'owej. Zazwyczaj ubrania z jeans'u kupuję w sklepie. To ta kategoria ubrań, za szycie której się nie zabierałam, chociażby z tego powodu, że w sklepach z tkaninami trudno było mi znaleźć odpowiedni kolor jeans'u. Zawsze coś mi się nie podobało. A poza tym w warunkach domowych nie jestem w stanie idealnie odtworzyć tych wszystkich przeszyć i przetarć. Tym razem zrobiłam mały wyjątek.

Dlaczego jeansowa katana


No właśnie dlaczego zdecydowałam się na uszycie sobie katany? Otóż, wszystkie katany, które zdarzyło mi się przymierzyć lub pooglądać w sklepie były dla mnie za długie. Źle się czułam w oversize'owej kurtce, która zakrywa talię i biodra. Potrzebowałam czegoś innego. Krótkiej kurteczki, która sięga do linii mojej talii i jest taka w sam raz - niezbyt obcisła i nie za szeroka. Potrzebowałam Przygotować swoją wersję katany. 

Wykrój na katanę


Uwielbiam samodzielnie robić konstrukcję i modelowanie. Z kataną zrobiłam dokładnie tak samo. Do zrobienia wykroju katany ze zdjęcia posłużyła mi forma podstawowa na płaszcz. I tak po zmodelowaniu jej przygotowałam wykrój na swoją katanę. W ogóle na swój rozmiar mam zrobione podstawowe formy na sukienkę, płaszcz i T-Shirt. I jak coś sobie wymyślę, to już nie rysuję wszystkiego od początku, ale biorę te podstawowe formy i na ich podstawie przygotowuję wykrój. To czasem jest szybsze i wygodniejsze niż korzystanie z gotowców.
Zachęcam do samodzielnego zmierzenia się z konstrukcją i modelowaniem. Nie jest to wcale takie straszne, a jak już się załapie, to ma się dużo wolności do szycia ubrań, które nam się zamarzą.


katana-szycie-krok-po-kroku

krawcowa-wroclaw-katana-damska

jak-uszyc-katane

krawcowa-wroclaw-psie-pole

krawcowa-wroclaw-psie-pole


1 komentarz:

  1. Jeansowa katana to świetne dopełnienie dla niejednej stylizacji. W okresie wiosenno-letnim często noszę taką katanę na co dzień. Pasuje ona do tych bardziej eleganckich looków, jak i na sportowo. Zdecydowanie warto ją mieć w swojej szafie. :)

    OdpowiedzUsuń